Muş'ta "Eğitimde Yeni Paradigmalar" semineri

Muş'ta "Eğitimde Yeni Paradigmalar" semineri
Muş'ta "Eğitimde Yeni Paradigmalar" semineri
MUŞ (AA) - Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Eğitimde Yeni Paradigmalar" konulu seminer düzenlendi.Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen...

MUŞ (AA) - Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Eğitimde Yeni Paradigmalar" konulu seminer düzenlendi.

Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen seminere, Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk konuşmacı olarak katıldı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavları için bakanlık gözlemcisi olarak Muş'a geldiğini hatırlatan Öztürk, öğretmenliğin önemine değinerek "Sözlerimin başında, bugün idrak ettiğimiz öğretmenler gününüzü tebrik etmek istiyorum" dedi.

Öztürk, "Ücrete, statükoya sığmayan, peygamberlik mesleği olan ve gerçekten insanı sevmenin, ona emek vermenin, onu imar, ihya ve inşa etmenin mesleği olan öğretmenliği, her zaman hayatımızın yegane ekseni olarak yaşamayı Allah hepimize nasip etsin. Çünkü öğretmenlik insanı ciddi anlamda öğretirken, eğiten ve geliştiren bir meslek" dedi.

TEOG öncesi gözlemci olarak Muş'a geldiğini belirten Öztürk, "Gelmişken, eğitim camiasındaki meslektaşlarımız ve paydaşlarımızla bir arada olmak, onlarla bir şeyleri paylaşmak istedik" diye konuştu.

Öztürk, konuşmasının ardından sinevizyon eşliğinde katılımcılara seminer verdi.

Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim şube müdürleri ve okul idarecileri katıldı.