Muş'ta elektrik kabloları yer altına alınıyor

Muş'ta elektrik kabloları yer altına alınıyor
Muş'ta elektrik kabloları yer altına alınıyor
MUŞ (AA) - Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Muş İl Müdürü Eşref Şentürk, şehir içinde 12 kilometrelik hava hatlarının tamamını yer...

MUŞ (AA) - Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Muş İl Müdürü Eşref Şentürk, şehir içinde 12 kilometrelik hava hatlarının tamamını yer altına alacaklarını söyledi.

Kente daha sağlıklı ve kesintisiz enerji vermenin gayreti içinde olduklarını ifade eden Şentürk, çalışmaları sıfırın altında 10 derecede ateş yakarak sürdürdüklerini ifade etti.

Erzurum Caddesi ve Sunay Mahallesi'nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Şentürk, şehir şebeke yenileme çalışmaları kapsamında ekiplerin 4 farklı yerde, dondurucu soğuklara rağmen aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Şentürk, "Havaların çok soğuk olması dolaysıyla çalışmalarımızı ateş yakarak, zor koşullarda sürdürüyoruz. Amaç halkımızın daha kaliteli, istenen voltaj yüksekliğinde, kesinti sayısını en aza indirmektir. Bir yandan da kent merkezindeki şebekeyi yer altına alarak hem hava kirliliğini büyük ölçüde önleme hem de yaklaşık 30-40 yıl önce kurulu bu direkleri kaldırarak şehre güzel bir görüntü vermek olacaktır" diye konuştu.

Kış aylarına girmesi ile birlikte kaçak kullanımında artış olduğunu da anımsatan Şentürk, şöyle konuştu:

"Vatandaşımız ısınmayı elektrikle sağladığı için aşırı yüklemeden dolayı enerji hatlarımızda kopmalar meydana geliyor ve kısa bir süreliğine olsa bile elektrikleri kesmek zorunda kalıyoruz. Vatandaşımızın bu kış aylarında aşırı yükleme yapmamaları ve elektrik kesintisine neden olacak yük artışından kaçınmaları gerekmektedir."