Muş'ta fakir ailelere kömür yardımı

Muş'ta fakir ailelere kömür yardımı
Muş'ta fakir ailelere kömür yardımı
MUŞ (AA) - Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür yardımı yapılıyor. Valisi Seddar...

MUŞ (AA) - Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara kömür yardımı yapılıyor. 

Valisi Seddar Yavuz, yaptığı açıklamada, 17 bin tonu merkez ilçede olmak üzere toplam 35 bin ton kömürün, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandığını ifade etti.

 Her aileye 1 ton kömür verileceğini belirten Yavuz, "Yardımlar, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı incitmeden kapılarına kadar götürülerek teslim edilmektedir. Kış ayları başlamadan yakacak ihtiyaçlarını gidermek üzere ekiplerimiz gayretle çalışmalara devam ediyor. İlçelerimizde de bizzat kaymakamlarımızın sevk ve idaresinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömürleri teslim ediliyor" dedi.

Yavuz, devlet olarak vatandaşların yardıma muhtaç duruma düşmesini istemediklerini aktararak, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımız, kendi imkanlarıyla kendilerini idare etsin istiyoruz. Ama acze düşmüşse, sıkıntıya düşmüşse, başına bir gelmişse şunu da bilsinler ki devlet daima onların yanındadır. Onları kimseye muhtaç ettirmeyeceğiz. Çünkü biz, devletin ancak vatandaşa hizmet ettiği ve vatandaşını memnun ettiği sürece kutsal olduğuna inanırız. Vatandaşın sorununa arkasını dönen, dininden, etnik kökeninden dolayı ayırt eden, hakir gören anlayışı ayaklar altına alırız. Valilik olarak daima vatandaşın yanındayız."


  ETİKETLER:

  kış

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet