Muş'ta fidan dikme etkinliği

Muş'ta fidan dikme etkinliği
Muş'ta fidan dikme etkinliği
MUŞ (AA) - Muş merkeze Bağlı Üçdere Köyü İlkokulu'nda fidan dikme etkinliği düzenlendi.TEMA Vakfı Muş Şubesince organize edilen etkinlikte, okulun...

MUŞ (AA) - Muş merkeze Bağlı Üçdere Köyü İlkokulu'nda fidan dikme etkinliği düzenlendi.

TEMA Vakfı Muş Şubesince organize edilen etkinlikte, okulun öğrencileri fidanları toprakla buluşturdu.

Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, okul bahçelerinin yeşillendirilmesinin önemli olduğunu belirterek, bu etkinlikle öğrencilere ağaç sevgisini aşılamayı planladıklarını söyledi.

Hem okulun hem de çevrenin yeşillendirilmesi ve güzelleştirilmesi için TEMA Vakfı ile merkeze bağlı Üçdere Köyü İlkokulu'nun bahçesinde fidan dikme etkinliği düzenlediklerini ifade eden Arslan, "Okul idarecileri ve öğretmenlerimiz gönüllü hizmet vererek, çok güzel bir çalışma yapmışlar. Temiz bir çevre için doğanın güzelleştirilmesi gerekiyor. Verilen bu emeklerden dolayı, başta TEMA Vakfına, idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

TEMA Vakfı Muş Temsilcisi İhsan Aytemiş ise Üçdere Köyü İlkokulu idarecilerinin daveti üzerine, fidan dikimi etkinliğini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Okulun bahçesinde, öğrencilerle 40 fidan diktiklerini bildiren Aytemiş, "Ağaca, doğaya ve çevreye karşı çocukların, görerek ve bizzat yaşayarak bilince ulaşması için bu etkinlikleri yapıyoruz. Dolayısıyla bugün çocuklarımızla fidan diktik. Erozyonla mücadeleyi yaygınlaştırmayı, verimli toprakları korumayı amaçlıyoruz. Faaliyetlerimizi genellikle öğrenci ve gençlerle yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde başka okullarda fidan dikimi gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Etkinliğe, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şerif Turan, Üçdere köyü muhtarı Ergün Güler, Okul Müdürü Medeni Baran, Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri ile okulun öğretmen ve öğrencileri katıldı.