Muş'ta "Gamze Bulut İzinde Olimpiyata Koşuyorum" Projesi

Muş'ta "Gamze Bulut İzinde Olimpiyata Koşuyorum" Projesi
Muş'ta "Gamze Bulut İzinde Olimpiyata Koşuyorum" Projesi
MUŞ (AA) - Muş'ta Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Derneği'nin yürüttüğü "Gamze Bulut İzinde Olimpiyata...

MUŞ (AA) - Muş'ta Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Derneği'nin yürüttüğü "Gamze Bulut İzinde Olimpiyata Koşuyorum" Projesi'nin açılışı yapıldı.

Gençlik Merkezinde düzenlenen açılışta konuşan Muş Valisi Seddar Yavuz, devletin 78 milyon vatan evladını aynı şekilde kucakladığını, Eskişehir'de ne varsa Muş'ta da aynısının olması için çalıştıklarını söyledi.

Devlet olarak çocuk ve gençlerin aydınlık bir geleceğe inanmalarının en büyük dilekleri olduğunu belirten Yavuz, şöyle konuştu:

"İnsanın kendisine güvenmesi için bir özelliğinin olması gerekir. İlimizdeki 130 bin eğitim çağındaki gencin, ailesine ve vatana hayırlı olarak yetişmesi en büyük vazifemiz. Türkiye son yıllarda sessiz ve büyük devrim gerçekleştirmiştir. Tarih bu on yılı çok farklı yazacak. İlimizde 2 milyarlık yatırım yapıyoruz. Bu işte sessiz devrimin ayak izleridir. Bizler gençlerimize parlak bir gelecek vaat ediyoruz. Gençler, asla aklınızı kiraya vermeyin. Bu ülkenin geleceği için sizlerin çok iyi yetişmenizi istiyoruz. Bugün artık bir derslik yoksulluğu yada yokluğunu tartışmıyoruz. Sadece Muş'ta 371 derslik, 2 bin 800 öğrenci kapasiteli yurt inşa ediyoruz. Bu büyük ve güçlü Türkiye'nin ayak sesleridir. Bu yatırımları 90'lı yıllarda 10 yılda yapamazdık. İşte sessiz ve büyük devrim dediğimiz aslında bu son 10 yılda meydana gelen ekonomik refahın bir sonucudur."

Vali Yardımcısı Zeliha Uyan ise 2015 yılı SODES Programı kapsamında kabul edilen projeyle voleybol, badminton, atletizm, uzakdoğu sporlarında 200 sporcunun kurs alacağını belirtti.

Konuşmaların ardından sporculara malzeme dağıtıldı.