Muş'ta giyim yardımı sürüyor

Muş'ta giyim yardımı sürüyor
Muş'ta giyim yardımı sürüyor
MUŞ (AA) - Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kentte ihtiyaç sahibi öğrencilere ve yardıma muhtaç vatandaşlara giysi yardımına devam...

MUŞ (AA) - Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kentte ihtiyaç sahibi öğrencilere ve yardıma muhtaç vatandaşlara giysi yardımına devam ediyor.

Muş Valiliği SYDV,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki çocuk evlerinde kalan öğrenciler ve mahallelerde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımında bulunuyor.

Kentteki mağazalardan alınan kazak, mont ve ayakkabıdan oluşan giysi paketleri, Vali Vedat Büyükersoy'un eşi Zehra Kadriye Büyükersoy tarafından dağıtıldı.

Çocukların ve yardıma muhtaç ailelerin bayram alışverişi heyecanını paylaşmaya devam ettiklerini ifade eden Büyükersoy, "Devletimizin imkanlarını kullanarak, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza katkı sağlamaya çalışıyor, ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Çünkü biz arada köprü görevi yapmak zorundayız. Ben burada sizin vesilenizle bütün iş adamlarına, iş kadınlarına sesleniyorum. Bayram alışverişine çıkarken, bir tane ihtiyaç sahibi çocuğu giydirin. Bunu yapmanın ne kadar güzel ve anlamlı bir duygu olduğunu onların gözündeki ışıltıdan anlayacaksınız" diye konuştu.

Muş halkının ramazan bayramını da kutlayan Büyükersoy, bayramda çocukların mutluluğunu paylaşmanın kendilerini de mutlu ettiğini bildirdi.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  ,

  sosyal