Muş'ta "güvenilir gıda" eğitimi

Muş'ta "güvenilir gıda" eğitimi
Muş'ta "güvenilir gıda" eğitimi
MUŞ (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ilk ve orta öğretim öğrencilerine, "güvenilir gıda" konusunda eğitim veriyor.Gıda, Tarım ve...

MUŞ (AA) -  Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ilk ve orta öğretim öğrencilerine, "güvenilir gıda" konusunda eğitim  veriyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, gıda güvenilirliliğini sağlamaya yönelik denetimlerin yanı sıra gıda güvenilirliliğini sağlama ve tüketicileri bilgilendirme amaçlı eğitimlere devam edildiğini bildirdi.

Çolakoğlu, ilkokul öğrencilerine 19 Kasım 2014 tarihinde başlayarak 21 Ocak 2015 tarihine kadar "Güvenilir Gıda" eğitimi vermeye devam edileceğini belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Milli Eğitim ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık müdürlüklerince ortak düzenlenen eğitimlerde, öğrencilere güvenilir gıdanın yanı sıra alışverişte gıda güvenliği, mikro organizmalarla mücadele yolları ve gıdalarda görülebilecek bozulmalar hakkında detaylı bilgiler veriliyor. Kasım ve aralık aylarında toplam 28 ilkokulunun 3., 4., 5. ve 6. sınıf öğrencilerine eğitimler verilmiş ve ocak ayı boyunca da eğitimler devam edecektir. Eğitimler, Gıda Mühendisimiz Serap Tarhan tarafından verilmekte. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güvenilir gıdaya ulaşım konusunda bilinçlenmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri amacıyla eğitim faaliyeti gündeme alınmıştır."

 


  ETİKETLER:

  Ulaşım

  ,

  Yaşam

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  Aralık

  ,

  2015

  ,

  ilkokul