Muş'ta, hasta kurtarma operasyonu

Muş'ta, hasta kurtarma operasyonu
Muş'ta, hasta kurtarma operasyonu
- Varto ilçesinde kar nedeniyle yolu kapanan köyde mahsur kalan 2 hasta, kar motoruyla köye ulaşan AFAD ekiplerince hastaneye ulaştırıldı

MUŞ (AA) - Varto ilçesinde kar yağışı ve tipi nedeniyle yolu kapanan köyde mahsur kalan 2 hastaya, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ulaştı.

İlçeye bağlı Buzlugöze köyü Yayla mezrasında yaşayan ve akşam saatlerinde aniden rahatsızlanan 6 aylık Medine ile 4 yaşındaki Hasan Bingöl kardeşler için 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekiplerinden yardım istendi.

Sağlık ekipleri, köy yolunun kar ve tipinin etkisiyle kapalı olması nedeniyle konuyu AFAD'a bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen AFAD ekipleri, yolun belli bir bölümünü kurtarma araçlarıyla katetti.

Bölgede etkisini sürdüren kar yağışı ve tipinin geçit vermemesi üzerine araçları güvenli bir bölgede bekleten ekipler, yola bu kez kar motoruyla devam ederek köye ulaştı.

Bingöl ailesinin evine giden ekipler, 6 aylık Medine bebek ile 4 yaşındaki Hasan'ı alarak, kar motoruyla kurtarma aracının bulunduğu bölgeye getirdi.

Önce kurtarma aracına ardından ambulansa taşınan hastalar, yaklaşık 5 saat süren çalışma sonrası hastaneye ulaştırılarak tedavi altına alındı.


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  Akşam

  ,

  Köy

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  kar