Muş'ta hasta kurtarma operasyonu

Muş'ta hasta kurtarma operasyonu
Muş'ta hasta kurtarma operasyonu
- Korkut ilçesinde yolu kardan kapanan bir köyde safra kesesinden rahatsızlanan kadın, 6 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı

MUŞ (AA) - Korkut ilçesinde yolu kardan kapanan bir köyde safra kesesinden rahatsızlanan kadın , 6 saatlik çalışmanın ardından hastaneye yetiştirildi.

İlçeye 108 kilometre uzaklıktaki Yolgözler köyü Onevler mezrasında yaşayan 50 yaşındaki Naciye Tikiz,  akşam saatlerinde aniden fenalaştı.

Yolun kardan kapalı olması nedeniyle mezrada mahsur kalan ve safra kesesinden rahatsızlanan Tikiz'in yakınları, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi.

Olumsuz hava koşullarında köye giden ekipler, yolu kardan kapalı olan ve yer yer kar kalınlığının 1,5 metreyi bulan mezraya kar motoruyla ulaştı.

Evinden alınarak, kar motoruyla ambulansa getirilen Tikiz, 6 saatlik çalışmanın ardından Muş Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı.

Zekeriya Tikiz, hastanede tedavi altına eşinin İstanbul 'da safra kesesinden ameliyat olduğunu söyledi.

Safra kesesinin şişmesinin eşinin kalbine zarar verdiğini anlatan Tikiz, zor şartlarda hastaneye ulaştıklarını ifade ederek, 112 Acil Servis ve AFAD ekiplerine teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Akşam

  ,

  Kadın

  ,

  Hava

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  kar