Muş'ta HEM kurslarına yoğun ilgi

Muş'ta HEM kurslarına yoğun ilgi
Muş'ta HEM kurslarına yoğun ilgi
MUŞ (AA) - Muş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün (HEM) sosyal ve kültürel alanda açtığı kurslara, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.HEM Müdürü Vedat...

MUŞ (AA) - Muş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün (HEM) sosyal ve kültürel alanda açtığı kurslara, vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

HEM Müdürü Vedat Beyazduman, yaptığı açıklamada,   açtıkları kursların ağırlıklı olarak merkez binada verildiğini söyledi.

Beyazduman, "Bunun yanı sıra gençlik, aile destek merkezleri ile SODES  binasında vatandaşlara kurs veriyoruz. Muş E Tipi Cezaevinde ise mahkumlara yönelik kurslarımız sürüyor" dedi.

Geçen yıl açtıkları 70 kursta 12 bin kişiye belge verdiklerini kaydeden Beyazduman, bu sene biraz daha çıtayı yükselttiklerini ifade etti.

Beyazduman, "Şu anda 94 usta öğreticiyle çalışıyoruz. 34 kişi bizim kadrolu öğretmenimiz. Bu açıdan bizim için büyük bir istihdam oluşmakta. Hedeflediğimiz 825 kursa ulaşmak için çalışmalar yürüteceğiz. Tabi bunun içinde usta öğreticilere ihtiyacımız var" diye konuştu.

Verdikleri kurslarla kadınlara iş imkanı yarattıklarını anlatan Beyazduman, "Bunlar usta öğretici olarak çalışabiliyor ve alanında iş yeri açma imkanına sahip oluyor" ifadelerini kullandı.