Muş'ta, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Muş'ta, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
Muş'ta, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı
MUŞ (AA) - Muş'ta, 2015 Yılı İkinci Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya başkanlık eden Vali...

MUŞ (AA) - Muş'ta, 2015 Yılı İkinci Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya başkanlık eden Vali Vekili Ercan Öter, kurumlar arası koordinasyonun kurulması gerektiğini ifade etti.

Kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve hizmetlerin eksiksiz sunulması sırasında kamu kurum ve kuruluşları arasındaki birliği ve yardımlaşmanın artırılmasının, kaynakların daha etkin ve verimli kullanılmasını sağladığını belirten Öter, "Bu toplantılar kontrolörlerin işi yerinde ve ayrıntılı bir şekilde kontrol ederek, kamu kaynaklarının israf edilmemesi hususunda titiz davranmasını sağlaması açısından çok önemlidir. Bu hususta kurumlarımızda görev yapan herkesin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerekmektedir. İlimizde şu ana kadar 556 proje planlanmış olup ve yıl içinde proje sayımızın artması öngörülmektedir" dedi.

2015 yılı ilk çeyreğinde yatırımlara 6 milyon 511 bin 823  lira harcama yapıldığını hatırlatan Öter, biten ve devam eden projelere 706 milyon 891 bin 767  lira kaynağın aktarıldığını bildirdi.

Konuşmaların ardından kurum temsilcileri söz alarak yaptıkları çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgi verdi. 

Toplantı, basına kapalı olarak devam etti. 


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  ,

  kurum

  ,

  2015