Muş'ta İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı

Muş'ta İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
Muş'ta İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı
MUŞ (AA) - Muş İl Koordinasyon Kurulu 2015 Yılı 3. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Vali Vedat Büyükersoy başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı...

MUŞ (AA) - Muş İl Koordinasyon Kurulu 2015 Yılı 3. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Vali Vedat Büyükersoy başkanlığında yapıldı. 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Büyükersoy, Suruç'ta yaşanan olayda hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine de baş sağlığı diledi.

Terörün her türlüsüne karşı olduklarını dile getiren Büyükersoy, "Kimden gelirse gelsin terörün hepsini lanetliyoruz ve insanların teröre başvurmasının, silahlı gezip dolaşmasının hiçbir demokratik ülkede kabul edilebilir olmadığını ifade etmek istiyorum" dedi. 

Büyükersoy, demokrasilerde patronun millet olduğunu belirterek, "Patron millet olduğuna göre milletimize kamu idaresinin temsilcilerinin görevlilerinin ne şekilde muamele yapması gerektiğini hepiniz bilmektesiniz. Eğer bu konuda  bir nebze de olsa sizlere örnek olabilirsem bundan mutlu olurum. Kamu hizmetlerinin müşterisi vatandaştır. Müşteriye iyi muamele yapmak esastır" diye kullandı.

Bu yıl kentte planlanan proje sayısının 647 olduğunun altını çizen Büyükersoy, bu projelerden 130'unun tamamlandığını, 221'inin devam ettiğini, 57 ihale aşamasında olduğunu 239'unun ise yapımına başlandığını belirtti.

Büyükersoy, 2015 yılı yatırım tutarının 52 milyon lira olduğunu belirterek, "Fiziki gerçekleşme nakdi gerçekleşmenin çok üstündedir. Yaklaşık yüzde 20 civarında olan nakdi gerçekleşmeyi fiziki gerçekleşme ile kıyasladığımızda fiziki gerçekleşme yüzde 60'tır. Yani paramızdan fazla yapılmış" dedi.

Büyükersoyun'un konuşmasının ardından kurum temsilcileri çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgi verdi. 

Ardından toplantı, basına kapalı olarak devam etti.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Yatırım

  ,

  Patron

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  Demokratik

  ,

  ,

  kurum

  ,

  ihale

  ,

  Karşı

  ,

  2015