Muş'ta karayolları ekiplerinin üzerine çığ düşmesi

Muş'ta karayolları ekiplerinin üzerine çığ düşmesi
Muş'ta karayolları ekiplerinin üzerine çığ düşmesi
- Muş-Diyarbakır karayolunda yol açma çalışması yaparken meydana gelen çığın altında kalan iş makinelerini çıkartma çalışmaları sürüyor

MUŞ (AA) - Muş-Diyarbakır karayolunun Kozma Dağı mevkisinde yol açma çalışması yaparken düşen çığın altında kalan iş makinelerini çıkartma çalışmaları devam ediyor.

İl Özel İdaresi ve karayollarına ait iş makineleri, çığ nedeniyle yaklaşık 8 metre yüksekliğindeki kar kütlesinin altında kalan 2 iş makinesini çıkarmak için bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Olaydan yara almadan kurtulan iş makinesi operatörlerinden Medeni Maral, yaptığı açıklamada, yolda kalan araçları kurtardıktan sonra çığın altında kaldıklarını söyledi.

Çığ altında kalan iş makinesinin içinde 2 saat mahsur kaldıklarını anlatan Maral, daha sonra aracın camını açarak kendi imkanlarıyla dışarı çıktıklarını anlattı.

Operatörlerden Dursun Kızıldağ ise mahsur kalan araçları kurtarıp geri döndüklerinde, çığın bulundukları aracın üzerini kapladığını belirterek, "Aracın içerisinde kaldık. Camı açarak dışarı çıktık. Daha sonra kürekle kapıyı açtıktan sonra yaya olarak diğer tarafa geçtik. Korktuk, ölümle yüzleştik" diye konuştu.

- Olay

Kentte kar yağışının ardından dün öğleden sonra Muş-Diyarbakır karayolunun 30. kilometresindeki Kozma Dağı mevkisinde kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan yolda çalışma yapan karayollarına ait iş makineleri meydana gelen çığın altında kalmış, 4 operatör kendi imkanlarıyla ve arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları sonucu kurtarılmıştı.


    ETİKETLER:

    Diyarbakır

    ,

    ,

    kar