Muş'ta karla mücadele

Muş'ta karla mücadele
Muş'ta karla mücadele
- Mutki-Hasköy güvenlik yolu, İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin 4 günlük çalışması sonucu ulaşıma açıldı

MUŞ (AA) - Muş'ta hafta boyunca etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Mutki-Hasköy güvenlik yolu, İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin çalışmasıyla kardan temizlendi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, gazetecilere yaptığı açıklamada, kar nedeniyle kapanan Mutki-Hasköy güvenlik yolunu 4 günlük bir çalışma sonucu ulaşıma açtıklarını söyledi.

Yolda kar kalınlığının yer yer 5 metreyi bulduğunu, bu nedenle de ekiplerin zorlu bir çalışma yürüttüğünü ifade eden Yentür, şöyle konuştu:

"Bölgede kar savurma aracı, greyder ve 10 personel görevlendirdik. Ekiplerimiz 4 günlük çalışma sonucu yolu ulaşıma açtı. Şu anda her iki ilçe arasında ulaşım sağlanıyor. 18 kilometrelik yolun 10 kilometrelik kısmı Muş sınırında yer alıyor. Bu yol Hasköy ile Mutki ilçelerimiz için önem arz etmektedir. Bu nedenle yolu sürekli açık tutmaya özen gösteriyoruz."

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Yalıntaş köyü muhtarı Sabahattin Taşkın ise iki ilçe arasındaki yolun yaklaşık 20 köyü birbirine bağladığını belirterek, "Son bir haftadır yolumuz kapalıydı. Bu yol bizim için hayati önem taşıyor çünkü burası daha kestirme. Hasköy'e gitmek için ve hastalarımız olduğu zaman özellikle bu yolu tercih ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Taşkın, 4 günden bu yana özveriyle çalışıp yolu açan karla mücadele ekiplerine teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Ulaşım

  ,

  ilçe

  ,

  personel

  ,

  güvenlik

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  taşkın