Muş'ta kayak merkezi açıldı

Muş'ta kayak merkezi açıldı
Muş'ta kayak merkezi açıldı
MUŞ (AA) - Muş merkeze bağlı Güzeltepe köyü mevkisinde bulunan kayak merkezinde sezonun ilk kayağı yapıldı.Şehir merkezine 10 kilometre mesafedeki...

MUŞ (AA) - Muş merkeze bağlı Güzeltepe köyü mevkisinde bulunan kayak merkezinde sezonun ilk kayağı yapıldı.

Şehir merkezine 10 kilometre mesafedeki kayak merkezine akın eden vatandaşlar, 2 bin 500 metre uzunluğundaki pistte, kayağın ve kızağın tadını çıkarıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ali Kartal, eksiksiz bir şekilde kayak sezonunun açıldığını belirterek, şöyle konuştu:

" Kar geçen çarşamba günü yağmaya başladı ve biz de gerekli hazırlığımızı yapmıştık. Bugün göründüğü gibi kayak merkezi açmış bulunuyoruz. Muş küçük bir il ve sosyal faaliyetlerin az olduğu bir il. Bundan dolayı vatandaşlarımız kışın evde oturacaklarına gelip burada kaysınlar ve zamanlarını geçirsinler. Herkes buraya gelmiş ve zamanını geçirmekte. Biz istiyoruz ki vatandaşımızın kahve köşelerinde zamanını boşa harcamaktansa gelsinler burada zamanlarını geçirsinler."

Kayak merkezine gelen vatandaşlar ise yılın ilk kayağını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve çok eğlenceli olduğunu söyledi.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Kayak

  ,

  Bugün

  ,

  Kahve

  ,

  sosyal

  ,

  kar

  ,

  çarşamba