Muş'ta kermes açılışı

Muş'ta kermes açılışı
Muş'ta kermes açılışı
MUŞ (AA) - Muş Valisi Vedat Büyükersoy, Muş İli Kurs ve Talebeleri Yardım Derneği'nce düzenlenen kermesin açılışını yaptı.İstasyon caddesi'nde açılan...

MUŞ (AA) - Muş Valisi Vedat Büyükersoy, Muş İli Kurs ve Talebeleri Yardım Derneği'nce düzenlenen kermesin açılışını yaptı.

İstasyon caddesi'nde açılan kermeste konuşan Büyükersoy, bir toplumun ıslahının, kötülerin imhasıyla değil, yeni yetişen neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkün olabileceğini söyledi.

Dünyada İslam 'ı doğru bir şekilde anlayacak, anlatacak ve öğretecek müesseselere her zaman ihtiyaç olduğunu ifade eden Büyükresoy, şöyle konuştu:

"İslam, mükemmel bir din. Onu yaşayan da mükemmel, temiz, nezih ve kibar olmalı. Sadece Müslüman'ın hakkına hukukuna değil, gayrimüslimin de hakkını, hukukunu gözeten, ona saygılı olan bir gençlik olmalı. İslam  böyle bir din. Onun mensupları temiz insanlardır. Onun mensupları nezaketli, kibar insanlardır. Eğer İslam'ı yaşıyorum dediği halde nezaketten temizlikten, kibarlıktan uzak olan varsa, önce kendisini bir kontrol etmelidir."

Açılışa, Vali Büyükersoy'un eşi Zehra Kadriye Büyükersoy, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fethi Ahmet Polat, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve davetliler katıldı.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  Uzak