Muş'ta "Lider Çocuk Tarım Kampı"

Muş'ta "Lider Çocuk Tarım Kampı"
Muş'ta "Lider Çocuk Tarım Kampı"
MUŞ (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce organize edilen, Ziraat Odası Başkanlığı, Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Berce...

MUŞ (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce organize edilen, Ziraat Odası Başkanlığı, Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği ile Berce Tarım İşletmesi tarafından desteklenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" sona erdi.

Muş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Çolakoğlu, yaptığı açıklamada, 3 gün süreyle 5 okulda eğitimini sürdüren 25 öğrenciye, tarım ve hayvancılık faaliyeti yürüten işletmelerin gezdirildiğini belirtti.

Kampı düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını bildiren Çolakoğlu, şöyle konuştu:

" Proje kapsamında, 25 öğrenci birçok yeni bilgi kazandı. Ayrıca çocukları tabiatla buluşturmaya çalıştık. Her canlının gıdaya ihtiyacı vardır. Biz de sürdürülebilir sağlıklı tarım faaliyetinin oluşması için böyle bir faaliyet düzenledik. Çocuklara tarım, hayvancılık ve süt işletmelerini gezdirdik. Onlara dairemizi ve bakanlığımızı anlattık. Çünkü çocuklarımız ekmeği yiyor ama ekmeğin neden yapıldığını bilmiyor. Projeyle öğrenciler buğdayı tanıdı. Kamp sonunda öğrencilerimize katılım belgesi verdik."


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  Öğrenci

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  katılım