Muş'ta "Lider Çocuk Tarım Kampı" devam ediyor

Muş'ta "Lider Çocuk Tarım Kampı" devam ediyor
Muş'ta "Lider Çocuk Tarım Kampı" devam ediyor
MUŞ (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce ilköğretim 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" Programı eğitimleri...

MUŞ (AA) - GıdaTarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce ilköğretim 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" Programı eğitimleri sürüyor.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ziraat Odası Başkanlığı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Berce Tarım İşletmeleri Müdürlüğü'nün sponsorluğunda gerçekleştirilen kamp gezisinin devam ettiği belirtildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, yaptığı açıklamada, şehirlerde yaşayan insanların tabiattan uzaklaştığını ve tabiattan uzaklaşan insanların da  kendisinden uzaklaştığını belirterek, "Tabiatla iç içe olmak, doğal denge içerisinde olmak, doğanın sevgisini ve samimiyetini kazanmak demektir" dedi.

Şehirlerdeki çocukların kapalı mekanlarda tabiattan uzak bir hayat sürdüğünü vurgulayan Çolakoğlu, şunları kaydetti:

"Kampta 25 çocuğumuzu bir araya getirdik. Onları kapalı mekanlardan çıkarıp, tabiatla iç içe olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Her canlının gıdaya ihtiyacı vardır. Biz de sürdürülebilir, sağlıklı tarım faaliyetinin oluşması için böyle bir faaliyet içindeyiz. Çocuklara tarım, hayvancılık ve süt işletmelerini gezdireceğiz. Onlara dairemizi, bakanlığımızı tanıtacak ve tabiatla iç içe olmasını sağlayacağız. Çünkü çocuklarımız ekmeği yiyor ama bir ekmeğin neyden yapıldığını bilmiyor. Belki bir buğdaya temas etmelerini sağlayacağız. Buğdayı hasat eden biçerdöverin ne olduğunu görecekler."


  ETİKETLER:

  hayat

  ,

  Çocuk

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  Uzak