Muş'ta makine ekipman kontrolleri yapılıyor

Muş'ta makine ekipman kontrolleri yapılıyor
Muş'ta makine ekipman kontrolleri yapılıyor
MUŞ (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl yüzde 50 hibe ile merkez ve ilçelerde çiftçilere dağıtılan makine ve ekipmanlarını...

MUŞ (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl yüzde 50 hibe ile merkez ve ilçelerde çiftçilere dağıtılan makine ve ekipmanlarını kontrol etti. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi ekiplerince makine ve ekipman kontrollerinin belirli aralıklarla yürütüldüğünü bildirdi. 

Kontrollerin yıl sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını belirten Çolakoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"2014 yılında çiftçi ve üreticilerimize KKYDP kapsamında 530 makine ve ekipman dağıtılmıştır. Bu ekipmanların bakım onarım ve kontrolleri, müdürlüğümüz bünyesinde görevli teknik personel tarafından yıl boyunca belirli periyotlarla devam etmiştir. Dağıtılan 530 makine ve ekipmanın şu ana kadar birçoğu kontrolden geçirilmiş olup, geri kalanların ise yıl sonuna kadar kontrollerinin tamamlanması planlanmıştır. Kontroller aşamasında gerek bakım ve onarım, gerekse yanlış kullanmadan kaynaklı arızalar çiftçi ve üreticilerimize uygulamalı olarak anlatılarak sorunların yerinde çözümlenmesi sağlanmıştır."


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  personel