Muş'ta öğretmenlere seminer verildi

Muş'ta öğretmenlere seminer verildi
Muş'ta öğretmenlere seminer verildi
MUŞ (AA) - İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni atanan öğretmenlere "Öğrenerek öğrenmek, öğrenerek öğretmenlik yapmak" konulu seminer verdi.Öğretmenevi...

MUŞ (AA) - İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni atanan öğretmenlere "Öğrenerek öğrenmek, öğrenerek öğretmenlik yapmak" konulu seminer verdi.

Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen seminere, Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk konuşmacı olarak katıldı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları için bakanlık gözlemcisi olarak Muş'a geldiğini hatırlatan Öztürk, bu etkinlikle amaçlarının öğretmenlerle bir araya gelme olduğunu ifade etti.

Öztürk, öğretmenlerin mesleklerini daha başarılı, etkin, verimli ve profesyonel yapmaları noktasında farkındalık oluşturmak için seminer verdiklerini açıkladı.

Öztürk, "Tabi ki bu bölgede, özellikle bize teslim edilen çocuklarımızın daha nitelikli, daha kaliteli bir eğitim almaları, insanı erdemlerle donanmaları noktasında öğretmenlerimizin ilave fedakarlık yapmaları, empati kurmaları, bölgenin hassasiyetine uygun bir davranmaları gerekiyor. Ayrıca öğretmenlere meslektaş dayanışması ve iletişim anlamında tavsiyelerde bulunduk" diye konuştu.  

Mili Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ise stajyer öğretmenlere yönelik semineri düzenlediklerini hatırlatarak, Öztürk'ün seminerde tecrübelerini aktardığını ifade etti.

Arslan, "Aynı zamanda arkadaşlarımızın karşılaştığı zorluklardan söz etti. İnşallah bunların ışığında öğretmenlerimiz, öğrencilerle daha iyi iletişim kurar, daha etkili bir ders anlatır" dedi.