Muş'ta operasyon

Muş'ta operasyon
Muş'ta operasyon
- Muş'ta Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucu, 100 adet kaleşnikof marka tüfeğe ait mermi, bir kaleşnikof marka tüfek ve bu tüfeğe ait 16 adet şarjör, 7,65 milimetre çapında tabanca ve bu silaha ait 7 adet mermi ile örgütsel dokümanlar ele geçirildi

MUŞ (AA) - Muş'ta Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 ayrı adrese düzenlenen operasyonda çok sayıda mühimmat ele geçirildi. 

Alınan bilgiye göre, Muş Emniyet Müdürlüğü ekiplerince dün akşam saatlerinde yapılan rutin yol kontrolleri sırasında "dur" ihtarına uymayarak kaçan bir otomobil, merkeze bağlı Güzeltepe köyü yakınlarında durduruldu.

Otomobilde yapılan aramada sürücü koltuğu altına poşet içerisine gizlenmiş 100 adet kaleşnikof mermisi ve boş şarjör bulundu.

Olayla ilgili gözaltına alınan M.Ş.A'nın Güzeltepe köyündeki ikameti ile aynı köydeki 2 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen  Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, bir adet kaleşnikof marka tüfek, 16 adet şarjör, bir adet markası belli olmayan 7,65 milimetre çapında tabanca, 7 mermi ile örgütsel dokümanlar ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirdi. 

Operasyonda, M.Ş.A'nın yanı sıra A.A., B.A., D.A., S.A. ve N.A. isimli şahıslar gözaltına alındı.