Muş'ta park yapım çalışmaları

Muş'ta park yapım çalışmaları
Muş'ta park yapım çalışmaları
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, yapımı devam eden Müftü Mehmet Çağlayan Parkı'nı inceledi.Zafer mahallesinde yapımı devam eden Müftü...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, yapımı devam eden Müftü Mehmet Çağlayan Parkı'nı inceledi.

Zafer mahallesinde yapımı devam eden Müftü Mehmet Çağlayan Parkı'nda incelemede bulunan Asya, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Parkın aydınlatma, süs havuzu ve peyzaj düzenlemesiyle mahalleye yeni bir imaj kazandıracağını belirten Asya, parkın kısa sürede halkın hizmetine sunulacağını söyledi.

Vatandaşların daha rahat ortamda vakit geçirmelerini sağlayabilmek için kentin her bölgesinde yeni parklar yapmayı planladıklarını ifade eden Asya, şöyle konuştu:

"Bütün mahallelerimizde park oluşturabilecek tüm alanlarla ilgili çalışma başlattık. Bu kapsamda kullanılmayan veya atıl durumdaki yerleri değerlendirmek için çaba sarf ediyoruz. Çünkü vatandaşlarımızın beton yığınlarına mahkum olmasını istemiyoruz. Bu nedenle Zafer mahallesinde yeni bir park yapıyoruz. Uzun bir süredir ekiplerimiz burada çalışıyor. Önümüzdeki yıl kamelyaları kurarak ve çim ekimi yapacağız. Parka ise ilimizde 1949-1954 yıllarında görev yapan Müftü Mehmet Çağlayan'ın adını verdik."