Muş'ta PTT binalarına yönelik terör saldırıları

Muş'ta PTT binalarına yönelik terör saldırıları
Muş'ta PTT binalarına yönelik terör saldırıları
- PTT Başmüdürü Yüksel: "Varto'da yeniden bina yaptık, maliyeti bir milyon lira civarında. Malazgirt'te yeni bina yapacağız, bu da en az 100 bin liraya mal olacak. Bunun dışında zarar gören araç, gereç, hizmet verilememesinden kaynaklı kayıplarımızı saymıyoruz"

MUŞ (AA) - PTT Muş Başmüdürü Abdullah Yüksel, kentte kurumlarına ait binalara yönelik düzenlenen terör saldırılarında büyük maddi zararın oluştuğunu bildirdi. 

Yüksel, gazetecilere yaptığı açıklamada, il genelinde 6 merkez müdürlüğü, 4 şube ve 3 acentede toplam 110 personelle hizmet verdiklerini söyledi.

Gerek bu yıl, gerekse geçen yıl merkez, Varto, Bulanık ve Malazgirt ilçelerinde PTT binalarına yapılan terör saldırılarında büyük ölçüde maddi hasar meydana geldiğini vurgulayan Abdullah Yüksel, şunları kaydetti:

"Varto'da yeniden bina yaptık, maliyeti bir milyon lira civarında. Malazgirt'e yeni bina yapacağız, bu da en az 100 bin liraya mal olacak. Bunları sadece bina maliyeti olarak değerlendiriyoruz. Bunun dışında zarar gören araç, gereç, hizmet verilememesinden kaynaklı kayıplarımızı saymıyoruz. Varto ve Bulanık'ta yaklaşık 300 bin lira ekstra masraf ortaya çıktı. Uzun süre tadilatla uğraştık. Bunun yanı sıra 2-3 ay vatandaşımıza hizmet veremedik. Malazgirt'te çok sağlıksız bir yerde hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu olaylar nedeniyle vatandaş sağlıklı hizmet alamıyor ve personelimiz olumsuz etkileniyor. Yani personelim daha nezih ortamda hizmet verecekken, köhne bir yerde hizmet vermek zorunda kalıyor."

Saldırılarla en büyük zulmün vatandaşa yapıldığını dile getiren Yüksel, PTT binalarına, araç ve gereçlerine verilen zararı her koşulda gidereceklerini anlattı.

Başmüdür Yüksel, "Bulanık'ta PTT binası yakılmak istenildiğinde 3-5 kişi, 'Burayı yakmayın, anamız, bacımız, kardeşimiz buradan maaş alıyor, bize hizmet ediyor, yapmayın' demiş. Buna rağmen birileri müdahale etmiş ve yakmışlar. Vatandaşlar 105 kilometre yolu kat ederek, Bulanık'tan buraya geldi. Yazık değil mi? PTT büyük bir camia, büyük bir kurum , bunları yapar ama vatandaşa yazık. PTT hepimizin malı" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  lira

  ,

  kurum

  ,

  müdahale

  ,

  hizmet

  ,

  BİNA