Muş'ta ramazan pidesine zam yok

Muş'ta ramazan pidesine zam yok
Muş'ta ramazan pidesine zam yok
MUŞ (AA) - Muş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Demirtürkoğlu, ramazan pidesine zam yapılmayacağını bildirdi.Yaklaşan ramazan ayı öncesinde yapılan...

MUŞ (AA) - Muş  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Demirtürkoğlu, ramazan pidesine zam yapılmayacağını bildirdi.

Yaklaşan ramazan ayı öncesinde yapılan hazırlıklarla ilgili açıklama yapan Demirtürkoğlu, vatandaşların ramazan mutluluğuna ortak olmak amacıyla bu yıl pideye zam yapmayacaklarını söyledi.

Daha önce olduğu gibi ramazan ayında da 250 gram ekmeğin 90 kuruştan satışına devam edileceğini ifade eden Demirtürkoğlu, şöyle konuştu:

 "Halkın kaliteli ekmeği gerçek değerinde yemesini amaçlıyoruz. Türkiye Fırıncılar Federasyonu belki bazı yerlere zam kararı uygulayabilir ama biz federasyonun üyesi de değiliz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyesiyiz. Eğer ilimizde herhangi bir gıda maddesine zam verilecekse buna biz birlik olarak karar veririz. Şu anda gerek ekmeğe gerekse diğer gıda maddelerine zam vermeyi düşünmüyoruz."

Büyükşehirlerde ekmeğe yapılan zam miktarının farklı olduğunu anımsatan Demirtürkoğlu, "Orada ekmeklerin hem boyutu büyük hem de yumurtalı ve susamlı ekmekler yapılıyor. Bu açıdan zammın doğal olarak yapılması lazım. Bizim bölgemizde böyle özel ekmekler yok onun için ramazan pidesine zam yaparsak halkımızı mağdur etmiş olacağız" dedi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ramazan

  ,

  zam

  ,

  gıda

  ,

  esnaf

  ,

  Birlik

  ,

  açıklama