Muş'ta "Robot Bilim Etkinliği" Projesi

Muş'ta "Robot Bilim Etkinliği" Projesi
Muş'ta "Robot Bilim Etkinliği" Projesi
MUŞ (AA) - Muş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile TÜBİTAK tarafından, "Robot Bilim Etkinliği Projesi" kapsamında 25 okulda robot etkinliği...

MUŞ (AA) - Muş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile TÜBİTAK tarafından, "Robot Bilim Etkinliği Projesi" kapsamında 25 okulda robot etkinliği düzenlendi.

Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğin açılışına katılan Vali Yardımcısı Zeliha Uyar, yapılan çalışmaları güzel bulduğunu ifade etti.

Uyar, "Öğrencilerimiz tarafından eğitim döneminde yapılanlar, onların ileride eğitimlerinin daha da iyi olacağını gösteriyor. İnşallah bütün okullarımızda, bütün sınıflarımızda bilim yayılır ve ülkemize faydalı eserler çıkar" diye konuştu. 

  İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ise ildeki 25 okulda TÜBİTAK Bilim Robot Bilim Sergisi düzenlendiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu okullarımızda hem sergi açıyor hem de yapılan eserleri değerlendiriyoruz. Burada sergilenen eserle jüri üyelerimizin seçeceği 3 proje önümüzdeki günlerde Ankara 'daki TÜBİTAK'ın Bilim ve Sanat Robot yarışmalarına katılacak. Bu yıl bilim sanat merkezimiz, TÜBİTAK ile koordineli olarak yaptığı çalışmalar sonucu gerçekten çok güzel ürünler ortaya çıkarmıştır. Daha önce verimli olmayan bir bilim sanat merkezimiz, şu anda her alanda aktif olarak çalışmaktadır."