Muş'ta şehiriçi durak yerleri belirlendi

Muş'ta şehiriçi durak yerleri belirlendi
Muş'ta şehiriçi durak yerleri belirlendi
MUŞ (AA) - Muş Belediyesi, şehiriçi toplu taşıma güzergahlarında yeniden durak yerlerini belirledi.Muş Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü, Zabıta...

MUŞ (AA) - Muş Belediyesi, şehiriçi toplu taşıma güzergahlarında yeniden durak yerlerini belirledi.

Muş Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü, Zabıta Trafik Tescil Şefliği, Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ve Gür-Güneş Minibüs Durakları Kooperatifi'nin ortaklaşa belirlediği 200 yeni durağın 52'sine tabela asıldı.

Belediye Başkanı Feyat Asya, şehiriçi toplu taşıma konusunda yaşanan sıkıntıları çözmek için birçok alanda çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Araç sahipleriyle yaptıkları görüşmeler sonucu, kartlı sistemin altyapısının oluşturulduğunu ifade eden Asya, şöyle konuştu:

"Aynı şekilde araçların düzenli seyir yapabilmesi için durak yerleri belirledik. Çalışmaları paydaşlarımızla yürütüyoruz. Paydaşlarımıza ortak hareket ederek yeni durak yerlerini belirledik. İl genelinde 200 durak yeri belirledik. Bunlardan 52'sinin tabelası yapıldı. Geri kalan duraklarla ilgili çalışmalar da gelecek yıl tamamlanacak. Bu yıl vatandaşların yoğunlukta olduğu yere öncelik verdik. Aynı şekilde gelecek yıl belirlenen duraklara oturma bankları bırakarak, duba montaj çalışması yapacağız."

Vatandaşların ulaşım konusunda şikayet etmemesi için sıkı denetim başlatacaklarını bildiren Asya, bundan sonra araçların belirlenen sürede hareket edeceğini, durak yerleri haricinde yolcu indirme ve bindirme işlemi yapılmayacağını ifade etti.

Asya, "Bu konuda vatandaşlarımızdan da destek istiyoruz. Durak yerleri haricinde otobüs beklemesinler. Halkımızın bu konuda duyarlı davranmasını rica ediyorum. Bu anlayışla büyük bir mesafe kat edeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.