Muş'ta şeker pancarı alımı

Muş'ta şeker pancarı alımı
Muş'ta şeker pancarı alımı
MUŞ (AA) - Muş Şeker Fabrikası'nda düzenlenen törenle şeker pancarı alımına başlandı.Şeker Fabrikası Müdürü Nizamettin Güler, yaptığı açıklamada, bu...

MUŞ (AA) - Muş Şeker Fabrikası'nda düzenlenen törenle şeker pancarı alımına başlandı.

Şeker Fabrikası Müdürü Nizamettin Güler, yaptığı açıklamada, bu yıl 67 dekar alandan, yaklaşık 275 bin ton pancar elde edileceğini belirtti.

Bunun Muş ülke ekonomisine 80 milyon lira katkı sağlayacağını ifade eden Güler, şöyle konuştu:

"Pancar alım kampanyasıyla, Muş'tan 275 bin ton Bingöl'den 500 ton pancar alımı yapacağız. Kampanya döneminde işleyeceğimiz 230 bin ton pancardan 31 bin 500 ton kristal beyaz şeker, 9 bin 200 ton melas ve 69 bin ton yaş küspe üreteceğiz. Bu yıl çiftçimize bugüne kadar 6 milyon lira ayni, 8 milyon lira ise nakdi olmak üzere, 14 milyon avans ödemesi yapılmıştır. Fabrikamızın bu yıl bölgemize sağlayacağı katmadeğer ise 80 milyon civarındadır."

Şeker-İş Şube Başkanı Fikret Sancar ise bölgede yaşanan olayların çok üzücü olduğunu belirterek, barışın ve huzurun sağlanması dileğinde bulundu.

Kurban kesilmesi ve yapılan duaların ardından fabrikaya ilk pancar getiren 4 çiftçiye çeşitli hediyeler verildi.

Törene  Belediye Başkan Vekili Fevzi Köse, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kurum amirleri ve çiftçiler katıldı. 


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  YAŞ

  ,

  Beyaz

  ,

  Belediye

  ,

  Kampanya

  ,

  Kurban

  ,

  ülke

  ,

  lira

  ,

  ,

  başkan

  ,

  kurum