Muş'ta SGK çalışanları kan bağışında bulundu

Muş'ta SGK çalışanları kan bağışında bulundu
Muş'ta SGK çalışanları kan bağışında bulundu
MUŞ (AA) - Muş Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü çalışanları, Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğüne giderek kan bağışında bulundu.SGK Muş İl Müdürü...

MUŞ (AA) - Muş  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü çalışanları, Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğüne giderek kan bağışında bulundu.

SGK Muş İl Müdürü Ramazan Turan, yaptığı yazılı açıklamada, personellerle Kızılay'a giderek kan bağışında bulundukları bildirdi.

Kan bağışının önemine dikkat çekerek, bağışta bulunan personellere teşekkür eden Turan, "Kan bağışı  Türkiye için çok önemli. Bu sebeple kurum olarak, kan bağışına destek sunmaya çalıştık. Kan hayat kurtarır. Buna inanarak kan bağışında bulunuyoruz. Kurum olarak kan bağışına periyodik olarak destek vermeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kızılay Muş Kan Merkezi Müdürü Kenan Şeker ise SGK'nın düzenli olarak kan bağışı yapan bir kurum olduğunu bildirerek, kan bağışında bulunan kurum çalışanlarına teşekkür etti.

Kızılay olarak ilde kan toplamak için çalışmalara devam ettiğini bildiren Şeker, "Halkın yoğun olarak bulunduğu topluma açık mekanların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarında kan bağışı için çalışma yapıyoruz. Kurumlara giderek stant açıp çalışanlardan kan alıyoruz" diye konuştu.