Muş'ta spor kompleksi için yer tahsisi yapıldı

Muş'ta spor kompleksi için yer tahsisi yapıldı
Muş'ta spor kompleksi için yer tahsisi yapıldı
MUŞ (AA) - Muş Valisi Vedat Büyükersoy, merkeze bağlı Karaköprü köyü sınırları içerisinde yapılacak spor kompleksi için 150 bin metrekarelik...

MUŞ (AA) - Muş Valisi Vedat Büyükersoy, merkeze bağlı Karaköprü köyü sınırları içerisinde yapılacak spor kompleksi için 150 bin metrekarelik alan tahsis edildiğini bildirdi.

Vali Büyükersoy, yaptığı yazılı açıklamada, inşaat çalışmalarına hava koşullarının elverişli olmasıyla başlanacağını, kompleks yapımı için Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne ait 150 bin metrekarelik alanın Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis edildiğini kaydetti.

Alan üzerine atletizm tartan pisti, uluslararası standartlara uygun stadyum, suni çim yüzeyli futbol sahası, suni çim yüzeyli antrenman sahası, sporcu kamp eğitim merkezi, 2 tenis kortu ve voleybol sahası yapılmasının planlandığını belirten Büyükersoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sporun insanlar arasında birlik ve bütünlük sağlama, sosyalleşme, sağlığa olan katkıları nedeniyle insan hayatında önemli bir yeri vardır. Hem takım hem bireysel olarak yapılan sporun, sadece beden sağlığına değil, toplumda bireyler arasında ruhsal yönden olumlu etkileri için de yapılması son derece mühimdir. Biz gençlerimizin spor ile meşgul olmasını, spor aktivitelerine katılmalarını istiyoruz. İlimizde bu anlamda önemli çalışmalar yapılmaktadır ancak, bu çalışmaların yanı sıra spor etkinliklerinin yapılabileceği daha modern tesislerin kurulması da bir o kadar önemlidir."