Muş'ta tiyatro oyunu sahnelendi

Muş'ta tiyatro oyunu sahnelendi
Muş'ta tiyatro oyunu sahnelendi
MUŞ (AA) - Damla Tiyatro ekibi tarafından hazırlanan "Ferzende Zeus'a Karşı" adlı tiyatro oyunu, büyük beğeni topladı.Öğretmenevi konferans salonunda...

MUŞ (AA) - Damla Tiyatro ekibi tarafından hazırlanan "Ferzende Zeus'a Karşı" adlı tiyatro oyunu, büyük beğeni topladı.

Öğretmenevi konferans salonunda sahnelenen oyun ile ilgili açıklama yapan Damla Tiyatro Gurubu Başkanı Sinan Bulakçıbaşı, amaçlarının kente sosyal ve kültürel etkinliklere katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Bulakçıbaşı, "Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortaklaşa hazırladığımız 'Ferzende Zeus'a Karşı' tiyatro oyunumuzun 25. gösterimini  bugün burada sergiliyoruz. Bu oyun,  Türkiye 'nin karşısında olan küresel güçlerin, faiz lobilerinin, tapınakçıların ve masonlarla mücadelesini anlatan komedi türünde bir oyun. Biz bu projeyle 25 yerde görev aldık. Bu proje kapsamında kırsal köylerimizde hem okullara kitap dağıtık hem de tiyatro oyunlarımızı sergiledik. Bu konuda insanlarda değişik tepkiler aldık" diye konuştu.

Programa Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hayretin Çetin, üniversite öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.