Muş'ta TÜBİTAK toplantısı yapıldı

Muş'ta TÜBİTAK toplantısı yapıldı
Muş'ta TÜBİTAK toplantısı yapıldı
MUŞ (AA) - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ortaöğretimler Arası Proje Yarışması tanıtım toplantısı yapıldı.  Muş...

MUŞ (AA) - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ortaöğretimler Arası Proje Yarışması tanıtım toplantısı yapıldı.  

Muş Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, TÜBİTAK projelerinin, öğrencilerin kendilerini ifade etmesi ve güven kazanması açısından önemli olduğuna değindi.

 Arslan, "Bu projelerle kendimizi yeniliyoruz. Sadece TÜBİTAK değil diğer Avrupa projelerinde de böyle. Son yıllarda gerçekten Muş'ta önemli projeler çıkardık. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Muş Bilim ve Sanat Merkezi Biyoloji Öğretmeni ve TÜBİTAK İl Koordinatörü İbrahim Koç ise TÜBİTAK yarışmasına başvuran okullara 5 bin lira destek verileceğini belirterek, "Bu okullarımızdan isteyenlere, bilim fuarı ve ya robot bilim etkinliği yaptıracağız. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki tüm illerde öğretmenlere de eğitim vermemiz söz konusu" dedi. 

Ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç, TÜBİTAK'la ilgili yapılan projeleri anlattı.

Toplantıya, öğretmenler ve okul idarecileri katıldı.