Muş'ta yangın

Muş'ta yangın
Muş'ta yangın
MUŞ (AA) - Muş'ta çocukların piknik yaptığı alanda çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.Alınan bilgiye göre, bir grup...

MUŞ (AA) - Muş'ta çocukların piknik yaptığı alanda çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, bir grup çocuğun Muş'un Bağla köyün yakınlarında piknik yaptığı sırada, ateşin sıçraması üzerine alanda bulunan anızlar tutuştu.

Vatandaşların ve itfaiye ekiplerin müdahalesiyle kısa sürede kontrol altına alınan yangında, can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Muş Belediyesi İtfaiye Müdürü Fatih Eser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının piknik yapan çocuklar tarafından çıkarıldığını belirterek, araç yolu olmamasından dolayı yangına zor şartlarda müdahale ettiklerini söyledi.

Eser, "Son 27 gün içinde 73 ot yangınına müdahale ettik. Yangına zamanında müdahale edilmesiydi, yakındaki çok sayıda ev ve ahır yanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktı. Bu da büyük bir felakete yol açacaktı. Köylülerin yardımıyla yangını büyümeden söndürdük" dedi.

Köy sakinlerinden Ferhat Atılgan ise cuma namazından çıktıklarında yangını gördüklerini bildirerek, "Hemen itfaiyeye haber verdik. Olay yerine gelen itfaiye ekipleriyle yangına müdahale ettik. Bölgede çok sayıda ev ve ahır olması dolaysıyla yangını ucuz atlattık" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Fatih

  ,

  Ucuz

  ,

  Köy

  ,

  müdahale

  ,

  Karşı