Muş'ta, yetiştirme ve destekleme kurslarına yoğun İlgii

Muş'ta, yetiştirme ve destekleme kurslarına yoğun İlgii
Muş'ta, yetiştirme ve destekleme kurslarına yoğun İlgii
MUŞ (AA) - Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Merkez Mevlana Ortaokulu'nda açılan yetiştirme ve destekleme kurslarını yerinde inceledi.Arslan,...

MUŞ (AA) - Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Merkez Mevlana Ortaokulu'nda açılan yetiştirme ve destekleme kurslarını yerinde inceledi.

Arslan, incelemenin ardından yaptığı açıklamada, dershanelerin kapatılmasının ardından ortaokul, lise ve mezun düzeydeki öğrencilere yönelik yetiştirme ve destekleme kurslara yaz olmasına rağmen yoğun ilgi olduğunu belirtti.

İl merkezimizde yaz olmasına rağmen 9 okulda 500 öğrencinin kurslara devam ettiğini ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

"Dershanelerin kapatılması ile ilgili süreç hepimizin malumudur. Anayasa Mahkemesi kararı iptal etti ama önceki yasayı da yürürlüğe koymadı. Bugün itibari ile Anayasa Mahkemesi'nin bu kararı iptal etmesi dershanelerin geri geldiği anlamına gelmiyor. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı 'mızın ve il milli eğitim müdürlüğümüzü mevzuatında dershane diye bir olgu yok. Biliyorsunuz artık yönetmeliklerde dershane kavramı kalktı. Bizi çocuklarımızın diğer illerdeki öğrencilerden geri kalmaması için ileri gitmeleri için şu anda yaz ayı olmasına karşın 9 okulumuzda kurslarımız devam ediyor. Tabii yaz tatili olması dolaysıyla birçok velilerimiz izinde oldukları için bazıları henüz gelmemiş ancak okullar açıldığı zaman tüm okullarımızda yetiştirme ve destekleme kurları açacağız."