Muş'ta yol yapım çalışmaları

Muş'ta yol yapım çalışmaları
Muş'ta yol yapım çalışmaları
MUŞ (AA) - Karayolları 113. Şube Şefi Sulhattin Ömeroğlu, Muş-Kulp karayolunda yol yapım ve genişletme çalışmaların aralıksız devam ettiğini...

MUŞ (AA) - Karayolları 113. Şube Şefi Sulhattin Ömeroğlu, Muş-Kulp karayolunda yol yapım ve genişletme çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Ömeroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muş-Kulp karayolunda iki etap halinde 20 kilometre duble yol yapım ve genişletme çalışması yapıldığını belirtti.

Yol çalışmalarına 52 milyon lira harcandığını kaydeden Ömeroğlu, şöyle konuştu:

"Muş-Kulp karayolundaki Kızılağaaç Kavşağı'ndan, Kızılağaç beldesine kadar olan 20 kilometrelik yolun 10 kilometrelik bölümünü çift yönlü, 10 kilometrelik kısmını da duble yol yaptık. Ayrıca geçmişte yol güzergahındaki Güzeltepe ve Harman köylerinde, bazı vatandaşlar yol kenarındaki karayollarının arsasına ev, ahır ve bahçe yapmıştı. Tapusu olan bazı vatandaşların evlerini istimlak etmek suretiyle satın aldık bazılarının ise adliye süreci devam ediyor. Bundan dolayı çalışmalarımızda gecikme yaşandı."

Ömeroğlu, yolun yanı sıra orta refüjlerde ağaçlandırma çalışması da yaptıklarını belirterek, bu yıl kent merkezinden Kızılağaç beldesine kadar yolu sıcak asfaltla kaplayacaklarını ifade etti.


  ETİKETLER:

  lira

  ,

  adliye

  ,

  kent

  ,

  sıcak