Muş'taki askere silahlı saldırı

Muş'taki askere silahlı saldırı
Muş'taki askere silahlı saldırı
- Varto ilçesinde 3 askere silahla saldıran M.K'nin, geçen yıl evinde yapılan aramada suikast planları bulunduğu, zanlının bir süre cezaevinde tutuklu kaldığı öğrenildi

MUŞ (AA) - Varto ilçesinde bir astsubay ve iki uzman çavuşa silahla saldıran M.K'nın, geçen yıl evinde yapılan aramada hakim, savcı ve polislere yönelik suikast planları bulunduğu belirtildi.

Varto İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Uzman Çavuşlar Erkan Akyüz ve Ertuğrul Demir ile Astsubay Faruk Arı'ya 4 Ağustos 'ta görev dönüşü evlerine giderken silahlı saldırı gerçekleştirdiği iddiasıyla tutuklanan zanlılardan M.K'nin, geçen yıl kasımda evine düzenlenen operasyonda hakim, savcı ve polislere yönelik suikast planları ve araç plakaları bulunduğu bildirildi.

Zanlının, Diyarbakır ve Muş'ta bölücü terör örgütü  PKK 'ya yönelik eş zamanlı operasyon kapsamında evinde yapılan aramada,  güvenlik güçleri ve yargı mensuplarının isimlerinin ve kullandıkları araçların plakalarının bulunduğu listenin ele geçirildiği öğrenildi.

Ayrıca, ekipler tarafından el konulan dokümanlarda bazı yargı mensupları, istihbarat polisleri ve askerlere çapraz ateş yöntemiyle yapılması planlanan suikastlerin ayrıntılarının yer aldığı belirtildi.

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan M.K'nin kısa süre sonra tahliye edildiği ve 4 Ağustos'ta Varto İlçe Jandarma Komutanlığında görevli astsubay ile iki uzman çavuşa silahlı saldırı gerçekleştirdiği iddiasıyla tutuklandığı kaydedildi.