Muş'taki yangın

Muş'taki yangın
Muş'taki yangın
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanvekili Şeref Subaşı, önceki gün sanayi merkezinde çıkan yangında zarar gören esnaflarla bir araya geldi.Subaşı,...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanvekili Şeref Subaşı, önceki gün sanayi merkezinde çıkan yangında zarar gören esnaflarla bir araya geldi.

Subaşı, yangında can kaybının yaşanmamasından mutluluk duyduklarını belirtti.

Kentte bugüne kadar yaşanan en büyük yangın olduğunu ifade eden Subaşı, şöyle konuştu:

"Yangın sırasında belediye ekipleri, canla başla mücadele etti. Belediyenin tüm imkanlarını seferber ettik. İtfaiye ve zabıta ekiplerimizin tamamı olay yerine gelerek mücadele verdi. Aynı şekilde bize yardımcı olan İl Emniyet Müdürlüğü'ne, ilçe ve belde belediye ekipleri ile diğer kurumların personelleri ve buradaki esnafa teşekkür ediyorum. Mal kaybı yaşanmış olabilir. Ama Allah'a şükür can kaybımız yok. Yangın alt katlara sirayet etseydi, o zaman esnafımız için daha büyük bir felaket olacaktı. Başkanımız il dışında olmasına rağmen olayın takipçisi oldu. Tüm esnafımıza geçmiş olsun."

Yangının çıkış nedeninin henüz tespit edilemediğini ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini bildiren Subaşı, yangında yaklaşık 350 ile 400 bin lira maddi zarar oluştuğunu belirtti.

Sanayi merkezinde pasta imalatı yapan Mehmet Emin Kanşıray da Muş'un tarihinde böyle bir yangının yaşanmadığını belirtti.