Muş'tan Bursa'ya uçak seferi talebi

Muş'tan Bursa'ya uçak seferi talebi
Muş'tan Bursa'ya uçak seferi talebi
MUŞ (AA) - Muş'taki vatandaşlar, Bursa'ya uçak seferi yapılmasını talep etti.Haftada 3 gün karşılıklı Muş-Bursa, Bursa-Muş uçak seferi...

MUŞ (AA) - Muş'taki vatandaşlar, Bursa'ya uçak seferi yapılmasını talep etti.

Haftada 3 gün karşılıklı Muş-Bursa, Bursa-Muş uçak seferi yapılmasını isteyen vatandaşlardan Ahmet Çelik, Muş'tan Bursa'ya gittiklerinde dönüşte büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Çelik, " Ankara veya İstanbul üzerinden Muş'a geliyoruz. Bu  zaman kaybına ve ekonomik külfete yol açıyor. Yetkililerin konuya hassasiyet göstermesini istiyoruz. Bu zaruri bir ihtiyaç ve çok önemli bir hizmet olacak" dedi.

Türk Hava Yolları Bilet Satış Acentesi Müdürü Necmettin Gözcü ise Bursa'ya uçak seferi konulması için bugüne kadar yapılan girişimlerden olumlu sonuç alınmadığını belirtti.

Bursa'da, çok sayıda Muşlu'nun yaşadığını ifade eden Gözcü, şöyle konuştu:

"Her gün çok sayıda yolcu Bursa'ya gitmek istiyor. Ancak uçak seferi olmadığı için, yolcular çevre illere gitmek zorunda kalıyor. Bursa'ya da uçak seferi yapılmasıyla hem halkımız hem de adamlarımız rahatlayacak. Bursa'ya gitmek isteyen vatandaşlarımız Ankara veya İstanbul'a gidiyor. Bu ekonomik ve zaman anlamında sıkıntıya neden oluyor."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  çevre

  ,

  THY

  ,

  Hava

  ,

  ,

  zaman

  ,

  hizmet