Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü

Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü
Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü
MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Büyükersoy, mesajında, birçok...

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Büyükersoy, mesajında, birçok medeniyete ev sahipliği yapan Muş'un, Malazgirt Zaferi ile adını tarihe yazdırdığını belirtti.

Muş'un, düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü coşkuyla kutladıklarını bildiren Büyükersoy, şunları ifade etti:

"Ermenilerin ağır katliamlarına maruz kalan Muş, istiklal mücadelesi başlamadan önce, 30 Nisan 1918'de yeniden Anadolu topraklarına katılmıştır. Aziz milletimizin düşmana karşı verdiği haklı mücadele sonucu, Anadolu'nun işgal edilemeyeceği tüm dünyaya duyurulmuştur. O günlerde hasta adam olarak adlandırılan ülkemiz, bugün gelişmişlik sıralamasında ilk 20'de yerini almıştır. Hak ve özgürlükler konusunda birçok devlete örneklik teşkil edecek çalışmalara imza atan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, geleceğe sağlam adımlarla yürümektedir."

Birlik ve beraberlik içinde Muş'u daha yukarılara taşımak için çaba göstereceklerini vurgulayan Büyükersoy, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutladı.

Büyükersoy, "Bu cennet diyarı bizlere vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.