Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü

Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü
Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü
MUŞ (AA) - Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü törenlerle kutlandı.Valilik bahçesinde Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ile...

MUŞ (AA) - Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Valilik bahçesinde  Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan kutlama etkinlikleri, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünde bulunan tören alanında devam etti.

Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Üsteğmen Şükrü Burak Kahraman, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Daha sonra Vali Vedat Büyükersoy, Garnizon Komutanı Kurmay Albay İsmail Işık ve Belediye Başkanı Feyat Asya, vatandaşların bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mesajlarının okunduğu törende konuşan Belediye Başkanı Asya, Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutlamanın haklı onuru ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Asya, dünyanın 16., Avrupa'nın 6. büyük ekonomisine sahip Türkiye'de yaşanan gelişmelerin hem kentte hem de bölgede etkisini gösterdiğini belirterek, "Hükümetimizin hem bölgemiz ve hem de ilimiz için yürürlüğe koyduğu teşvikler, halkımızın refah seviyesini yükseltti ve ilimizde ciddi yatırımların gerçekleşmesine ön ayak oldu. Halkımızın dirlik ve dayanışma ruhu sayesinde ülkemiz, her alanda ilerleyen, kendine has büyüme trendi ve vizyonu olan bir ülke haline geldi" dedi.

Dünya ülkeleri arasında ön sıralarda yer almayı başaran Türkiye'nin, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi ile barışa doğru yol aldığını anlatan Asya, "Bundan 944 yıl önce 'Burada Allahu Teala'dan başka sultan yoktur. Zaferi kazanırsak istikbal bizimdir' diyen Sultan Alparslan'ın İslamiyet ile tanıştırdığı bu topraklarda, tıpkı o gün olduğu gibi bugün de barış rüzgarları esmektedir. Birlik olunca üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel yoktur. Bu bilinçle yaşamalı ve hep bu bilinci yüceltmeliyiz" diye konuştu.

Kutlama programı, halk oyunları gösterisi ve yıl içinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda başarılı olan öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle sona erdi.