Nevruz Bayramı

Nevruz Bayramı
Nevruz Bayramı
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Asya, mesajında, Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya , Nevruz Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Asya, mesajında, Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar uzanan coğrafyada yüzyıllardan bu yana kutlanan nevruzun, herkesin ortak değeri ve bayramı olduğunu bildirdi.

Nevruzun yeni bir günü müjdelediğine vurgu yapan Asya, mesajında şunları kaydetti:

"Bizler, dili, dini, mezhep ve inancı, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun, aynı bütünün, aynı vatanın, aynı milletin mensuplarıyız. Aynı gök kubbenin altında yaşıyor, aynı yağmurla ıslanıyor, aynı güneşle ısınıyoruz. Onun için bu anlamlı günü, el ele, gönül gönle vererek kutlayacak, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacağız. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin sembollerinden olan Nevruz, arınmayı, yenilenmeyi, olumsuzluklardan kurtulmayı da ifade eden yeni bir günü müjdelemektedir. Binlerce yıldır sevinçte, tasada birlikte hareket eden, omuz omuza vererek büyük zorlukların üstesinden gelen milletimiz, birlik ve beraberlik gücünün ne kadar önemli olduğunu tarihin her döneminde göstermiştir."

Ülkenin zengin kültürü bünyesinde barındıran eşsiz bir coğrafyada bulunduğuna, farklılıklar ve çeşitliliklerin, ülkenin en büyük zenginlik kaynağı olduğuna dikkati çeken Asya, mesajını şöyle tamamladı:

"Barış ve huzur ortamını korumanın, kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmenin, bu yolda samimiyetle gayret göstermenin, ülkemizin geleceği adına herkese düşen en önemli sorumluluk olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum."


  ETİKETLER:

  Nevruz

  ,

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  Zengin

  ,

  siyasi

  ,

  Birlik

  ,

  Balkanlar