"O, halkın gözünde ikinci 'Gaffar Okkan'dı"

"O, halkın gözünde ikinci 'Gaffar Okkan'dı"
"O, halkın gözünde ikinci 'Gaffar Okkan'dı"
- Malazgirtli vatandaşlar, uğradığı terörist saldırıda şehit düşen Binbaşı Kulaksız'ın halk tarafından çok sevildiğini ve "ikinci Gaffar Okkan" olarak görüldüğünü söylediler - İlçe sakinlerinden Burhan Yıldırım: "Fakir fukara babasıydı. Yapıcı bir kişiliği ve karakteri vardı. İkinci bir 'Gaffar Okkan'dı diyebiliriz. Herkes severdi onu" - Osman Dinç: "Her Cuma günü farklı bir köyde Cuma namazı kılardı. Halkla birçok ilişkisi olmuş, halk tarafından çok sevilen değerli bir garnizon komutanımızdı"

MUŞ (AA) - Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın teröristlerce eşi ve çocuğunun da yer aldığı otomobile düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit düşmesi, çok sevildiği ilçede yaşayan vatandaşları da yasa boğdu.

Sessizliğin hakim olduğu ilçenin sakinlerinden Burhan Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehit Binbaşı Kulaksız'ın yardımsever birisi olduğunu söyledi.

Yıldırım, çok sevilen bir kişiliğe sahip Kulaksız için, "Fakir fukara babasıydı. Bir pusuya düşürülerek şehit edildi. Şu ana kadar Çözüm Süreci içerisinde Türkiye 'de gelmiş geçmiş en değerli insanlardandı. Yapıcı bir kişiliği ve karakteri vardı. İkinci bir 'Gaffar Okkan'dı diyebiliriz. Herkes severdi onu" ifadelerini kullandı.

Said Gönültaş ise şehit Binbaşı Kulaksız'ın her Cuma günü farklı bir köye giderek halkla birlikte namazını kıldığını anlatarak, şöyle devam etti:

"Tıpkı 'Ali Gaffar Okkan' gibi halkın içinden birisiydi. Öğrencileri seven bir abimizdi. Bu kirli oyunu inşallah Malazgirt'te, '1071 Malazgirt Ovası'nda savaşan Türk-Kürt kardeşlerimizin ruhaniyeti bozacaktır' diye düşünüyorum. Allah zalimlere fırsat vermesin."

- "Yetimleri giyindirip, sevindirirdi"

Osman Dinç de Kulaksız'ın herkes tarafından çok sevilen biri olduğunu anlatarak, "Her Cuma günü bir köyde Cuma namazı kılardı. Halkla birçok ilişkisi olmuş, halk tarafından çok sevilen değerli bir garnizon komutanımızdı" dedi.

Dinç, şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın genellikle vatandaşlarla sohbet eden, halkla iç içe biri olduğunu belirtti.

Kulaksız'ın şehit edilmesinin halk olarak kendilerini de derinden üzdüğünü vurgulayan Osman Dinç, "Yetimleri giyindirip, sevindirirdi. Onlara yönelik ne program olsa katılırdı" şeklinde konuştu.

Şehit Binbaşı Kulaksız'ın ilçe ve köylerdeki düğün, taziye ve yardım organizasyonlarına sıklıkla katıldığı da öğrenildi.