Öğrencilere, ağız ve diş sağlığı anlatıldı

Öğrencilere, ağız ve diş sağlığı anlatıldı
Öğrencilere, ağız ve diş sağlığı anlatıldı
MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Karaburun İlk ve Orta Okulunda ağız, diş sağlığı konusunda etkinlik...

MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Karaburun İlk ve Orta Okulunda ağız, diş sağlığı konusunda etkinlik düzenlendi. 

Bulanık Sağlık Grup Başkanlığı ve İlçe Kaymakamlığı desteği ile Karaburun köyünde düzenlenen etkinlikte konuşan Kaymakam Ömer Şahin, projeyi hazırlayan ekibe teşekkür etti.

Öğrencilerin sağlık konusunda dikkat etmeleri gerektiğini belirten Şahin, öğrencilerden derslerinde başarılı olmalarını istedi.

Şahin'in konuşması sonrası sinevizyon gösterisi eşliğinde öğrencilere ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler verildi.

Ardından Dr. İdil Küçükefe ve Suat Çiftçi tarafından öğrenciler ağız, diş taramasından geçirildi.

Karaburun İlk ve Ortaokul öğrencilerinin ağız, diş ve göz sağlığı taramasından geçirildiğini belirten Dr. Küçükefe, öğrencilere diş macunu, fırçanın yanı sıra bot ve mont dağıttı.

Küçükefe, "Bu projede ile yaklaşık 300 öğrencimizi ağız, diş, göz sağılığı taramalarını yapıp, her birine birer diş fırçası ve diş macunu hediye edeceğiz. Bunun yanı sıra onları daha çok mutlu edecek  sürpriz hediyelerimiz de olacak" diye konuştu.

Etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Edip Deniz ile şube müdürleri, Sağlık Grup Başkanı Dr. Mahsun Kandemir ve öğrenciler katıldı.