Ramazan ayına doğru

Ramazan ayına doğru
Ramazan ayına doğru
- İl Müftüsü Uzun: "Ramazan bizlere rahmet, mağfiret getirir. Kardeşlik bağlarımızı yeniden inşa etmeye gelir ramazan"

MUŞ (AA) - Muş Müftüsü Recep Uzun, "Ramazan bizlere rahmet, mağfiret getirir. Kardeşlik bağlarımızı yeniden inşa etmeye gelir ramazan" dedi.

Uzun, yaptığı yazılı açıklamada, ramazan ayının bu yıl ki temasının "Vakit iyilik vakti, bu ramazan ve her zaman " olarak belirlendiğini aktardı.

Ramazanın İslam alemine huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini dileyen Uzun, "Her sene ramazan, ötelerden kutlu bir misafir olarak gelir bizlere ve bizlere Rabbimizin katından sayısız nimetler getirir. Bizlere rahmet, mağfiret getirir. Kardeşlik bağlarımızı yeniden inşa etmeye gelir ramazan. Milletçe hoş geldin diyoruz" ifadelerini kullandı.

Uzun, ramazanın insanları her türlü kötülükten uzak tuttuğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Biz imsakla birlikte dilimizi, kalbimizi, gönlümüzü her türlü kötülükten korumakla mükellefiz. Orucun gayesidir iyilik. Oruç bizi iyilerden kılmak için emredilmiş bir ibadettir. Ramazanda müminlerin topluca oruç tutması, toplu bir iyilik hareketidir. Sadece Müslümanlar oruç tutarak bu iyiliği yaparlar ancak bu iyilik Müslüman olmayanları da tüm dünyayı kuşatır. Barış yurdunu önce gönül evimizde sonra dünyada egemen kılmaktır iyilik. Kur'an bize en azılı düşmanlıkları en sıcak dostluklara dönüştürmenin yolunu öğretir. Hep birlikte birbirimize sevinç, güzellik taşıyalım. Gönüllerden gönüllere iyilik taşıyarak dolu dolu ramazan geçirmeyi Allah nasip etsin. Bir daha ramazana başlarken etrafımızda ateşler olmasın. Gönlü kırık, yüreği buruk olmadan ramazanlar yaşamayı Allah nasip etsin. Yerimize yurdumuza, evlerimize, gönüllerimize huzur saadet ve mutluluklar versin. Ramazanınız mübarek olsun."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Merhamet

  ,

  adalet

  ,

  zaman

  ,

  dolu

  ,

  Uzak

  ,

  sıcak