Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- Belediye Başkanı Asya, mesaj yayımladı

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Asya mesajında, Ramazan Bayramı'nın hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerden olduğunu belirtti.

Müslüman kalma bilincini daima diri tutan bayramların hüzün ve sıkıntıların paylaşıldığı, neşe ve sevinçlerin çoğaltıldığı günler olduğunun altını çizen Asya, mesajında şunlara yer verdi:

"Bayramlar yüreğimizin kapılarını kardeşlerimize açma, ekmeğimizi bölüşme, huzurumuzu paylaşma zamanlarıdır. Bayramlarda ruhumuzu saran huzur, içimizi kaplayan sevinç, yüreğimizi dolduran mutluluk, coğrafyaları, dilleri, ırkları, renkleri ve kültürleri farklı milyonlarca Müslüman tarafından paylaşılmaktadır. Aslında bu durum, İslam ümmeti ve insanlık adına büyük bir umudu içinde barındırmaktadır. Ancak bu umut Müslüman olmanın hakkını vermeye bağlıdır. Müslüman olmak her şeyden önce insan olmanın hakkını vermektir." 

Ramazan ayının insanları birbirlerine daha çok yakınlaştırdığını, dargınlıkların, kırgınlıkların giderilerek kardeşlik ve barış duygularını artırdığını ifade eden Asya, şunları kaydetti:

"Ramazan Bayramı hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerimizdendir. Bayram, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastaların, kimsesizlerin, yetimlerin, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerimizdir. Ramazan Bayramı'nı fırsat bilip çevremizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elini uzatarak onların sıkıntılarının giderilmesi konusunda katkıda bulunmak hepimizin görevi olmalıdır. Belediye olarak vatandaşlarımızın ağız tadıyla bayram geçirmeleri için hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm birimlerde nöbetçi ekipler oluşturduk. Amacımız sizlerin huzurlu bir ortamda bayram geçirmenizdir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin, gönül coğrafyamızın, yurt dışındaki millet varlığımızın ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten duygularla tebrik ediyor bayramın ülkemizdeki güven ve huzur ortamının kalıcı hale gelmesi son yıllarda bayramlara hep buruk giren ve bir türlü istikrara kavuşamayan İslam dünyasında kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesi, İslam ülkelerinin tekrar ilim ve medeniyet, barış ve esenlik coğrafyası olması için dua ve niyaz ediyorum."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  Fırsat

  ,

  nöbetçi