Ramazana doğru

Ramazana doğru
Ramazana doğru
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.Asya, mesajında, ramazanın tüm İslam alemine barış ve huzur...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Asya, mesajında, ramazanın tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini temenni ederek, "Ramazan aslında bir çağrıdır, Ramazan Rabbimizin çağrısıdır. Ramazan bize dünyamızı barış yurduna çevirmek için gelir" ifadesini kullandı.

Ramazanın İslam alemine huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini dileyen Asya, şunları kaydetti:

"Her sene ramazan ötelerden kutlu bir misafir olarak gelir bizlere ve bizlere Rabbimizin katından sayısız nimetler getirir. Rahmet, mağfiret getirir. Kardeşlik bağlarımızı yeniden inşa etmeye gelir Ramazan. Milletçe 'hoş geldin' diyoruz. Çünkü yorgun ve bitap düşen yüreklerimizin, ramazanın bize getireceği rahmete çok ihtiyacı var. Hani suya hasret kalmış çorak araziler olur ya onların yağmura ihtiyacı gibi çorak kalmış yüreklerimizin ramazanın şifa dağıtan rahmet eline ihtiyacı var."

Ramazanda iyilikte yarışmak gerektiğini bildiren Asya, ramazan mektebinin en önemli derslerinden birisinin iyilik olduğunu belirtti.

Asya, mesajında şunlara yer verdi:

"Hem nefsimizde hem dünyamızda iyiliği yeniden egemen kılmak için çalışacağız. Evlerden evlere, gönüllerden gönüllere iyilik taşımak için seferber olacağız. Ramazan iyileştirme, iyilerden kılma ayıdır. Oruç ile iyilik kardeştir. Oruçtan iyiliğe iyilikten oruca daima bir akış vardır. Oruç günleri aynı zamanda iyilik günleridir. İmsakla birlikte dilimizi, kalbimizi, gönlümüzü her türlü kötülükten korumakla mükellefiz. Orucun gayesidir iyilik. Oruç bizi iyilerden kılmak için emredilmiş bir ibadettir. Ramazanda müminlerin topluca oruç tutması, toplu bir iyilik hareketidir. Sadece Müslümanlar oruç tutarak bu iyiliği yaparlar ancak bu iyilik Müslüman olmayanları da tüm dünyayı kuşatır. İçerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'ni barındıran Ramazan ayının şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimin Ramazanını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Merhamet

  ,

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  adalet