Rektör Polat, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Rektör Polat, basın mensuplarıyla bir araya geldi
Rektör Polat, basın mensuplarıyla bir araya geldi
MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.Üniversitenin...

MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Üniversitenin çalışmaları hakkında makamında gazetecilere açıklamada bulunan Polat, temel değerleri adalet, özgürlük, eşitlik ve istişare kültürü olan bir yönetim anlayışını üniversiteye kazandırmaya çaba göstereceklerini söyledi.

Dürüstlük, şeffaflık, liyakat ve güven esasına dayalı ilişki biçimi ve insanların sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaracak bir personel yönetimini oluşturmak için gayret göstereceklerini ifade eden Polat, şöyle konuştu:

"Başta valilik ve belediye başkanlığımız olmak üzere tüm kamu kurumlarıyla yardımlaşacağız. Bunun için ülkenin her yanındaki sivil toplum kuruluşlarını da harekete geçireceğiz. Daha önce sayın valimiz ve belediye başkanımızın da hararetle desteklediği, ancak gerçekleşmesi bu yaza kalan bir ortak hayır çalışmasını sizler aracılığı ile duyurmak isterim. Nasip olursa önümüzdeki yaz, şehrimizdeki 60 genci evlendireceğiz.  Sosyal ve kültürel alanlarda ülkenin tanınmış simalarıyla bir araya gelecek, onların şehirle buluşmasının imkanlarını temin edeceğiz. Gelecek perspektifimizin belirlenmesinde sadece yerel unsurlarla değil, aynı zamanda ulusal figürler ve il dışındaki hemşehrilerimizle de periyodik buluşmalar gerçekleştireceğiz."

Kentin tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkaracak çalışmalar yapmak istediklerini belirten Polat, bunun için şehrin önde gelenleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle diyalog halinde olmak istediklerini kaydetti.

Polat, "Güzel Sanatlar Fakültesi'nin alt yapısını planlamak, halıcılık, yerel sanatlar ve dengbej kültürü gibi bölgeye has değerlerin korunması için gerekli çalışmalar ve yayınlar yapmak,  çocuk oyunları, nişan, düğün, sünnet törenleri, kahve kültürü, kış gecelerinde anlatılan hikayeler gibi yerel folklorik tecrübeleri kayıt altına almak istiyoruz. Düzenli aralıklarla toplanacak bu heyette, şehrin önde gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle, kanaat önderlerinin yer almasını temin etmek ve bu toplantıları, Türkiye gündemini belirleyen ve geleneksel olarak tekrar edilen bir düşünce kuruluşu sürecine dönüştürmek de bir başka hedefimizdir" diye konuştu.