Şeker-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Sancar:

Şeker-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Sancar:
Şeker-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Sancar:
- "Barış ve kardeşlik süreci, bölgeye devlet eliyle yapılacak yatırımlarla desteklenmelidir"

MUŞ (AA) - Şeker-İş Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, bölgeye devlet eliyle yapılacak yatırımların önem taşıdığını bildirdi.

Yaptığı yazılı açıklamada, "Barış ve kardeşlik süreci, bölgeye devlet eliyle yapılacak yatırımlarla desteklenmelidir" ifadelerini kullanan Sancar, büyüyen ve gelişen Türkiye'de sağlanacak barışla ekonominin daha büyük ivme kazanacağını belirtti.

Gelişen ekonomiyle demokrasinin de gelişeceği ve bireyin devlete olan güveninin artacağını aktaran Sancar, şunları kaydetti:

"Barış ve kardeşlik süreci bölgeye devlet eliyle yapılacak yatırımlarla desteklenmelidir. Alınan ekonomik tedbirler, açıklanan pek çok teşviklere rağmen özel girişimcinin yatırımlarının çok nadir geldiğini görüyoruz. Bölgesel geri kalmışlık devletçe atılacak adımlarla giderileceği zaman içerisinde görülmüştür. Devlet imkanlarının yeni yatırımlarla kardeşlik projesinin güçlenmesine, bölgenin kalkınmasına ve yaratılacak iş imkanları ile batıya göçün bir nebze önlenmesine yardımcı olacaktır."

Kardeş kanının dökülmemesi için herkesin sürecin olgunlaşarak sonlandırılmasına destek olmasını isteyen Sancar, devletin bölgedeki özelleştirmeleri bir an önce sonlandırması ve yeni yatırımlar yapması gerektiğini kaydetti.


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    ,

    zaman