Sevgi Evleri'ndeki çocuklara yemek verildi

Sevgi Evleri'ndeki çocuklara yemek verildi
Sevgi Evleri'ndeki çocuklara yemek verildi
MUŞ (AA) - Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği, kentteki Sevgi Evleri'nde barınan çocuklar için yemek programı düzenledi.Kentteki bir restoranda...

MUŞ (AA) - Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği, kentteki Sevgi Evleri'nde barınan çocuklar için yemek programı düzenledi.

Kentteki bir restoranda düzenlenen yemeğe katılan Vali Seddar Yavuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 78 milyon vatan evladını kucakladığını ve hepsini bağrına bastığını söyledi.

En fazla yaşlı, engelli, yoksul, kimsesiz ve yetimleri korumak, kollamak ve yanlarında olmakla mükellef olduklarını ifade eden Yavuz, şöyle konuştu:

"Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 10 yılda sosyal devlet olma noktasında inanılmaz gelişmeler sağladı. Özellikle fiziki mekanlar başta olmak üzere, verilen hizmet çeşitlerini artırmıştır. Sosyal destek olarak dağıtılan para yaklaşık 85 trilyona ulaşmıştır. Bugün itibariyle bu şehirde 85 milyon sosyal yardım halkımıza ulaştırılmıştır. Bu yatırımlarda, kurumlarımızın diğer masrafları ve çocuklarımıza harcananlar hariçtir. Dolayısıyla sizlere ne yapsak azdır. Başarılı ve mutlu bireyler olmanızı arzu ediyoruz. Tecrit edilmiş yerlerde değil, normal aile ve ev ortamlarında çeşitli sosyal faaliyetlerle sosyalleşmenizi, kendiniz daha iyi ifade eder hale gelmenizi ve iş hayatına atıldığınızda başarılı olmanızı istiyoruz. Dolayısıyla sizlere bütün hayatınızı kapsayacak beceriler kazandırmaya gayret ediyoruz."

Yemeğe, Belediye Başkanı Feyat Asya, Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdülbari Aksoy, kurum amirleri, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.