SGK Bulanık şubesinden yeni hizmet

SGK Bulanık şubesinden yeni hizmet
SGK Bulanık şubesinden yeni hizmet
MUŞ (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bulanık ve Malazgirt Merkez Müdürü İsa Havakara, 4-A dosyaları için Malazgirtli ve Bulanıklı vatandaşlara...

MUŞ (AA) -  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bulanık ve Malazgirt Merkez Müdürü İsa Havakara, 4-A dosyaları için Malazgirtli ve Bulanıklı vatandaşlara hizmet vermeye başladıklarını bildirdi.

Havakara, yaptığı açıklamada, Bulanık ve Malazgirt'te yaşayan vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, iki ilçede yaşayan vatandaşlara ait SGK dosyalarını Muş İl Müdürlüğü'nden getirttiklerini vurguladı.

Başlattıkları hizmetlerle ilgili yazılı açıklama yapan Havakara, "Sadece Esnaf ve Tarım Bağkur sigortalılarının dosyaları Muş'ta kaldı. En kısa zamanda bu dosyaları da buraya getirmeyi düşünüyoruz. Sosyal Güvenlik İlçe Müdürlüğü olarak hem vatandaşlar hem de kurumlarla sürekli iletişim içerisinde olmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

Malazgirt halkına bir müjdesinin de olduğunu ifade eden Havakara, şunları kaydetti:

"2015 yılı içerisinde Malazgirt ilçesine de SGK hizmet şubesi açmayı hedefledik. Gerekli girişimlerimizi bakanlığımıza yaptık. Bakanlığımız tarafından bizlerde olumlu cevap geldi. Bizde yer ve personel sıkıntılarını aşmak için girişimlerde bulunduk. En kısa zamanda Malazgirt şubesini açacağız."