Suriyeli öğretmenin öğrenci hasreti

Suriyeli öğretmenin öğrenci hasreti
Suriyeli öğretmenin öğrenci hasreti
- Ülkesindeki iç savaştan kaçarak ailesiyle Türkiye'ye sığınan ve Muş'un Hasköy ilçesinde tarlalarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan İngilizce öğretmeni Faysal Yusuf, vatanını ve öğrencilerini özlüyor - Yusuf: - "Savaşın biteceği ve öğrencilerime kavuşacağım günün hayalini kuruyorum"

MUŞ (AA) - YAHYA SEZGİN - Suriye 'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle  Türkiye 'ye sığınan İngilizce öğretmeni Faysal Yusuf, öğrencilerine kavuşacağı günün hayalini kuruyor.

Türkiye'de önce Hatay'a, daha sonra da Muş'a gelen Faysal Yusuf, Hasköy ilçesine bağlı Gökyazı köyü yakınında kurduğu çadırda ailesiyle yaşam mücadelesi veriyor.

Kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle soğukla mücadele eden Yusuf ailesinin tek isteği, savaşın sona ermesinin ardından ülkelerine geri dönmek.

Faysal Yusuf, AA muhabirine, ülkesinde İngilizce öğretmenliği yaptığını, savaş nedeniyle Suriye'yi terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi. 

Türkiye'de ailesini geçindirebilmek için bir süre aradığını anlatan Yusuf, Gökyazı köyündeki tarlalarda meyan kökü toplayarak geçimini sağladığını ifade etti.

Yusuf, "Savaş nedeniyle zor durumda kaldık. Tarlalarda günlük 40 liraya çalışıyorum. Ülkemi ve öğrencilerimi çok özledim. Savaşın biteceği ve öğrencilerime kavuşacağım günün hayalini kuruyorum" dedi. 


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  HATAY

  ,

  İngilizce

  ,

  Yaşam

  ,

  kış

  ,